Zapanuj nad łuszczycą

8 kroków do sukcesu

  1. Przestrzegaj zdrowej diety, która obejmuje tłuste ryby morskie, warzywa i owoce, oleje, pestki dyni czy orzechy. Spróbuj także przyprawiać potrawy kurkumą. Naturalne właściwości przeciwzapalne tej rośliny są znane z tego, że pomagają w łagodzeniu łuszczycy

  2. Unikaj alkoholu. Badania wykazały, że jego spożywanie może wyraźnie zwiększyć szanse na rozwój choroby.

  3. Zmniejszaj stres zawsze i wszędzie, gdzie to możliwe. Podobnie jak alkohol, stres jest znanym powodem zaognień łuszczycy – ale w przeciwieństwie do alkoholu stres może być trudniejszy do uniknięcia w codziennym życiu. Poszukaj zajęcia, które pomoże Ci uzyskać odprężenie i poczucie spokoju: dobra książka i muzyka, ćwiczenia relaksacyjne, popołudniowa drzemka, kojąca kąpiel przy świecach …

  4. Upewnij się czy produkty do pielęgnacji skóry, które stosujesz nie są oparte na alkoholu. Alkohol podrażnia skórę. Wybierz produkty, które zawierają naturalne substancje nawilżające i poprawiające stan skóry.

  5. Używaj nawilżacza powietrza w domu, aby zapobiec wysuszeniu skóry w ciągu dnia i nocy

  6. Unikaj stosowania perfum bezpośrednio na skórę, ponieważ mogą one powodować jeszcze większe swędzenie.

  7. Utrzymuj zdrową wagę poprzez ćwiczenia i – jak wspomniano powyżej – zdrową dietę. Takie postępowanie pomoże również zmniejszyć ryzyko wystąpienia innych problemów zdrowotnych związanych z łuszczycą, takich jak choroby serca i cukrzyca.

  8. Znajdź dobre wsparcie. Łuszczyca może wywoływać stany depresji, więc utrzymuj kontakt z rodziną, przyjaciółmi a także z grupą wsparcia chorych na łuszczycę w Twojej okolicy. Rozmowa z ludźmi na temat codziennego życia z chorobą, na pewno wspomoże poprawę Twojego samopoczucia.