SILKUM – odkrycie roku 2018

Łuszczyca jest niezakaźną, przewlekłą chorobą zapalną skóry, która wymaga leczenia nawet przez całe życie. Powszechnie uważana jest tylko za chorobę skóry, i przez to może się wydawać, że choroba jest mniej poważna niż inne schorzenia niedermatologiczne. Charakterystyczne plamy na ciele pokryte srebrzystą łuską powodują zarówno fizyczny, jak i psychiczny dyskomfort osób zmagających się z tą przypadłością. Na tę przypadłość cierpi nawet 800 tysięcy osób w Polsce, a jej przyczyna nie jest do końca znana. Łuszczyca jest chorobą, której medycyna nie jest w stanie wyleczyć do końca.

Samo leczenie miejscowe polega na zredukowaniu łuski, nawilżeniu skóry oraz ogólnemu poprawieniu jej jakości i kondycji. Na półkach sklepowych można znaleźć wiele maści i kremów o działaniu złuszczającym, regeneracyjnym oraz pielęgnacyjnym. Firma DERMACEA  opracowała i wprowadziła na rynek preparat, który łączy w sobie te wszystkie funkcje. Rosnące grono zadowolonych klientów wyraźnie potwierdza wyniki testów laboratoryjnych.

„Moja łuszczyca zagnieździła się na skórze głowy, walczę z nią od siedmiu lat. Stosowałam różne wynalazki na receptę i bez, a także domowe metody leczenia. Bywało raz lepiej raz gorzej (…) po 10-ciu dniach stosowania tej maści mam czystą głowę, zostało kilka małych kropek. Nareszcie mogę iść do fryzjera”

 „bardzo dobra i skuteczna maść. Zeszło mi wszystko z głowy, za uszami, na łokciach i kolanach”

„łuszczyce mam na łokciach i kolanach,stosuje maść systematycznie, zmiany zaczynają znikać”

Silkum Cream to maść przeznaczona do pielęgnacji ekstremalnie suchej i zaczerwienionej skóry, polecana szczególnie dla osób ze zmianami łuszczycowymi, AZS i egzemą. Jest produktem w pełni bezpiecznym i komfortowym w stosowaniu. Producent maści Silkum, firma DERMACEA, zlecił badania aplikacyjne i dermatologiczne Centrum Badania Kosmetyków „Dermi – Test” z Łodzi. Ośrodek w ocenie końcowej testów zapewnił, iż badany preparat jest zgodny z oczekiwaniami pacjentów z problemami skórnymi . Silkum jest maścią dobrze tolerowaną  i bezpieczną dla każdego rodzaju skóry. Maść intensywnie nawilża i natłuszcza skórę. Zmniejsza swędzenie. Substancja czynna maści  skutecznie wpływa na redukcję łuski i pęknięć, zmniejsza zaczerwienienie, poprawia elastyczność skóry. Nie stwierdzono także właściwości uczulających i drażniących.

Zastosowane w produkcie Silkum substancje aktywne, są pochodzenia naturalnego i są powszechnie stosowane i uznane w leczeniu takich zmian skórnych, jak łuszczyca, AZS czy egzema. Nową i unikalną na polskim rynku substancją  aktywną  jest NEWAPLE, w której skład wchodzi między innymi ekstrakt z azjatyckiej rośliny Artemisia Princeps z rodziny słoneczników. Występuje ona w Chinach, Japonii i Korei, jest od wieków stosowana  w tradycyjnej medycynie Wschodu. Wykazuje właściwości łagodzące.  Inne składniki aktywne to między innymi ekstrakt z łopianu, który łagodzi swędzenie czy kwas salicylowy usprawniający proces usuwania martwego naskórka. Emolientami  w Silkum Cream są oleje z konopi, rokitnika czy wiesiołka, które są źródłem  kwasów tłuszczowych, witamin A, D, E i K oraz fosfolipidów, dzięki którym odbudowuje się płaszcz hydrolipidowy naskórka, a co za tym idzie wzrasta odczucie nawilżenia i komfortu skóry. Dzięki tej odbudowie, naskórek ponownie pełni swoje funkcje ochronne.

Wyniki badań dermatologicznych potwierdziły brak właściwości drażniących produktu, jednak potencjalnej reakcji alergicznej nie można wykluczyć u osób, u których występuje alergia na którykolwiek składnik ocenianego wyrobu.

Badania aplikacyjne zostały przeprowadzone na grupie probantów, dobranych przez specjalistę dermatologa. Były kobiety i mężczyźni w różnym wieku – wszystkie osoby ze zmianami skórnymi (egzema, AZS, łuszczyca). Badania trwały na przestrzeni 2 miesięcy. Probanci stosowali Silkum codziennie i nie stosując przy tym innych wyrobów o podobnym działaniu.

Na podstawie przeprowadzonych badań  oraz opinii probantów ośrodek badawczy wysunął następujące wnioski:

  • Silkum może być stosowane do pielęgnacji skóry ze zmianami łuszczycowymi, AZS oraz egzemą
  • Jest dobrze tolerowany
  • Nie wywołał podrażnień oraz działań nieporządanych u żadnej z przebadanych osób (100 %)
  • Wszyscy probanci stwierdzili, że Silkum intensywnie nawilża i natłuszcza skórę oraz zapewnia redukcje łuski oraz pęknięcia skóry
  • Według 90% probantów Silkum bardzo dobrze redukuje świąd skóry, dobrze – według pozostałych 10%
  • Silkum zmniejsza zaczerwienienie oraz poprawia jej elastyczność – ocena bardzo dobra według 95%, dobra według 5% probantów
  • Zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi (np.: zimno, wiatr, detergenty): ocena bardzo dobra – 75%, ocena dobra – według 255 badanych
  • Wszystkie badane osoby bardzo dobrze oceniły konsystencje produktu, jego wchłanialność oraz rozprowadzanie. Bardzo dobre oceny dotyczyły również wydajności maści Silkum

Wykres 1. Ocena aplikacyjna preparatu

Testy dermatologiczne również wypadły bardzo dobrze. Do badania wytypowano 25 zdrowych dermatologicznie osób, którze w czasie trwania testów nie przyjmowały leków antyhistaminowych oraz nie stosowały innych środków farmakologicznych. Nie poddawały się również terapii lampami.

Skóra badanych osób oraz ich odczucia subiektywne były oceniane przed, po oraz w trakcie trwania testów przez specjalistę dermatologa.  Na podstawie całokształtu badań, stwierdzono, że Silkum nie wykazuje właściwości drażniących  i uczulających. W grupie badanych nie stwierdzono dodatnich odczynów skórnych. Ogromną zaletą Silkum Cream jest  jej przyjemny zapach oraz konsystencja i barwa, które nie narażają  pacjentów na zabrudzenia odzieży, które są częstym  defektem w przypadku innych maści.

Silkum Cream to polski produkt, który po krótkim czasie obecności na rynku zebrał grono zadowolonych klientów. Redukcja pęknięć i łuski oraz poziom nawilżenia, natłuszczenia i elastyczności skóry  został w pełni zaspokojony w przypadku 100% osób testujących Silkum. Zmniejszenie zaczerwienienia skóry stwierdziło u siebie 95% badanych. Zmniejszenie swędzenia po zastosowaniu Silkum również wypadło bardzo dobrze. Przyjemny zapach oraz niebrudząca konsystencja to tylko istotne atuty produktu.

„ Po łusce nie ma śladu i swobodnie mogę chodzić do pracy lub na kawę z koleżankami. Maść jest przyjemna w stosowaniu. Ładnie pachnie i szybko się wchłania.”

 „(…) fajnie się rozprowadza jest zatem bardzo wydajny”

„SILKUM Cream pomaga mi walczyć z moją łuszczycą, podoba mi się jego konsystencja i zapach. Maść stosuję dwa razy dziennie i zauważyłam, że stan mojej skóry poprawia się z dnia na dzień”

Warto sięgnąć po Silkum Cream. To Twoja pierwsza pomoc w walce z łuszczycą.

Call Now Button

RELAX. ENJOY.

keep calm
& write us