Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry (AZS)

Atopowe zapalenie skóry coraz częściej uważane jest za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Jest reakcją alergiczną skóry prowadzącą do przewlekłego stanu zapalnego. Kosmetyki na atopowe zapalenie skóry dostępne w ofercie DERMACEA wspomagają terapię, intensywnie nawilżają skórę, łagodzą stan zapalny i towarzyszące mu objawy. Każdy krem i maść na atopowe zapalenie skóry zostały starannie dobrane spośród preparatów opartych o składniki aktywne naturalnego pochodzenia. Kosmetyki powstają w certyfikowanych laboratoriach, są w pełni bezpieczne dla skóry, a ich skuteczność w walce z chorobami skórnymi została udowodniona naukowo.


Jak rozpoznać atopowe zapalenie skóry (AZS)?

Atopowe zapalenie skóry (AZS, egzema) to choroba powodująca przewlekły stan zapalny skóry. Jest efektem alergii kontaktowej, wziewnej lub pokarmowej współistniejącej z nieprawidłowościami w funkcjonowaniu bariery skórnej. W skórze osób cierpiących na AZS brakuje lipidów i związków odpowiadających za wiązanie wody. To sprawia, że jest przesuszona, wrażliwa na podrażnienia i mniej sprężysta. Głównym symptomem AZS jest sucha i swędząca skóra, łuszczący się naskórek oraz często pojawiające się podrażnienia i zaczerwienia. Osłabiona bariera powoduje także powtarzające się bakteryjne zakażenia skóry.
Zmiany najczęściej widoczne są w zgięciach kolan i łokci, na nadgarstkach, dłoniach, twarzy oraz szyi. Rzadziej obejmują również inne partie ciała.

Jakie są przyczyny atopowego zapalenia skóry (AZS)?Atopia to nieprzewidywalna i zbyt intensywna reakcja układu immunologicznego na alergeny (np. składniki pokarmowe, sierść zwierząt, kurz czy pyłki roślin). Może ona wywoływać reakcję ze strony oczu, układu oddechowego, przewodu pokarmowego oraz skóry. Reakcja tej ostatniej określana jest terminem atopowego zapalenia skóry. Choroba ta ma podłoże genetyczne.
Do AZS dochodzi, gdy substancja drażniąca osłabia działanie bariery hydrolipidowej. Ta przestaje pełnić swoją naturalną funkcję ochronną, dlatego dochodzi do naturalnego uszkodzenia płaszcza lipidowego. Reakcją immunologiczną organizmu na nieprawidłowości jest stan zapalny objawiający się przesuszeniem, łuszczeniem się i zaczerwieniem skóry oraz jej uporczywym świądem. Symptomy te bardzo często nasilają się pod wpływem stresu emocjonalnego (z tego powodu atopowe zapalenie skóry jest klasyfikowane jako choroba psychosomatyczna).

Jakie kosmetyki na atopowe zapalenie skóry (AZS) – pielęgnacja skóry

Statystyki podają, że problem ten nawet o 10 razy częściej pojawia się u dzieci (do 2. roku życia) niż u osób dorosłych. W niektórych przypadkach objawy AZS występują we wczesnym dzieciństwie i towarzyszą choremu przez całe życie.
Mimo intensywnych badań nie ma skutecznego leku, który pozwoliłby wyeliminować atopowe zapalenie skóry. Najważniejsze jest wykrycie alergenu wywołującego reakcję immunologiczną i wyeliminowanie go z bezpośredniego otoczenia (jeśli to możliwe). Bardzo istotna jest także prawidłowa pielęgnacja – kremy, olejki i maści na atopowe zapalenie skóry wspierają walkę z przypadłością.
W DERMACEA dostępne są naturalne kosmetyki na AZS. Dobra maść na atopowe zapalenie skóry bez sterydów, krem bez recepty oraz olejek pozwalają złagodzić stan zapalny i towarzyszące mu objawy, nawilżyć przesuszony naskórek oraz zapobiec szybkiej utracie wody. Skuteczny preparat stosowany regularnie natłuszcza skórę, łagodzi uporczywy świąd i zaczerwieniania.
Polecamy najlepsze kosmetyki marki S.T.Healh Care, które zawierają starannie wyselekcjonowane składniki aktywne pochodzące z Morza Martwego. Są one opracowywane w certyfikowanych izraelskich laboratoriach.
W ofercie posiadamy również Silkum i Magnipsor – oba preparaty to skuteczna maść na atopowe zapalenie skóry. Są one opracowane na bazie naszej autorskiej receptury. Ich siłę stanowi zawartość naturalnych ekstraktów roślinnych – m.in. wyciągów z rokitnika, wiesiołka, rumianku, nagietka, żywokostu, arniki górskiej czy aloesu. Dodatek stanowią naturalne emolienty (oliwa z oliwek, olejek z kiełków pszenicy, olejek jojoba), które pomagają wiązać wodę i chronią przed jej szybką utratą.

Atopowe zapalenie skóry (AZS) – kremyW DERMACEA dostępne są naturalne kremy ze składnikami pozyskanymi z Morza Martwego. Psoriadin to krem na atopowe zapalenie skóry bez recepty, który nie zawiera sterydów. Działa on przeciwzapalnie, intensywnie nawilża i uelastycznia skórę, łagodzi jej zaczerwienienie oraz swędzenie. Doskonale sprawdza się do codziennego stosowania.

Atopowe zapalenie skóry (AZS) – maściPolecamy również maść na atopowe zapalenie skóry bez recepty. Są to preparaty opracowane według autorskiej receptury DERMACEA. Magnipsor White oraz Silkum to najlepsza maść bez sterydów, która pozwala bardzo skutecznie łagodzić świąd i zaczerwieniania towarzyszące AZS. Mają one lekką konsystencję, sprzyjają naturalnemu procesowi regeneracji skóry i nie wywołują skutków ubocznych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Call Now Button

RELAX. ENJOY.

keep calm
& write us