fbpx

Wielki problem małego człowieka...

Łuszczyca jest chorobą dotykającą nie tylko dorosłych. Dolegliwość ta stanowi ważny problem zarówno terapeutyczny, jak i diagnostyczny. Wystąpienie łuszczycy u dzieci niesie ze sobą ryzyko wielu istotnych powikłań, a samo leczenie wymaga szczególnej ostrożności.

Nowa broń w nierównej walce? Łuszczyca a sport

Osoby, których zmorą jest łuszczyca, nie mają niestety zbyt optymistycznych perspektyw całkowitego wyleczenia. W tego typu chorobach leczy się objawy. Łuszczyca opisywana jest jako zapalna choroba skóry o skomplikowanym patomechanizmie. Bez wątpienia dolegliwość ta nie pozostaje bez wpływu na jakość życia pacjenta dotkniętego chorobą – jego kondycję psychiczną, czy relacje społeczne.

Łuszczyca – rola lekarza POZ w diagnostyce i leczeniu

Złożona i przysparzająca problemów w diagnostyce choroba, jaką bez wątpienia jest łuszczyca, dotyka 2-3 % populacji. W Polsce szacunkowo to około 800 tysięcy chorych. Dzielą się oni na dwie grupy – pacjenci z dość typowymi, łagodnymi zmianami najczęściej na łokciach, kolanach lub przy linii włosów oraz chorzy, u których łuszczyca daje objawy mocno nasilone lub trudne do zakwalifikowania jako typowe. 

Łuszczyca i atopowe zapalenie skóry

Łuszczyca jest przewlekłą choroba ogólnoustrojową o podłożu autoimmunologicznym, a objawy dermatologiczne, to tylko jedne z wielu jej symptomów. Łuszczyca występuje u ok. 1-3% społeczeństwa i, co istotne, nie jest to choroba zakaźna. Jednak wciąż często objawy skórne budzą odrazę oraz strach przed zarażeniem się – dlatego tak ważne jest edukowanie społeczeństwa na temat łuszczycy oraz innych schorzeń, którym towarzyszą objawy skórne. Jednym z nich jest atopowe zapalenie skóry, które zresztą często mylone jest z łuszczycą.

Jedzenie, które leczy problemy skórne...

Popularny slogan głosi,, że “jesteś tym co jesz” i wiele w tym naukowo udowodnionej prawdy. Badania pokazały, że odpowiednia dieta pomaga łagodzić objawy łuszczycy. Według ankiety Narodowego Instytutu Łuszczycy z 2017 roku, aż ​​52,1% pacjentów z łuszczycą, którzy wyłączyli ze swojej diety pomidory, paprykę, ziemniaki, bakłażany, jagody goji oraz tytoń, zgłosiło całkowite ustąpienie lub poprawę stanu skóry. Tak – zamiana ziemniaków na pełnoziarnisty ryż do obiadu może pomóc walczyć z łuszczycą!

Łuszczyca - sposoby leczenia

Łuszczyca to choroba powodująca zmiany na skórze w formie wykwitów. Zmiany pokryte są białą lub srebrzystą łuską. Do zewnętrznych objawów łuszczycy należy również opuchlizna, zaczerwienienie, pękająca skóra i niekiedy krwawienie. 

Krem na łuszczyce bez recepty - PSORIADIN 50ml

Naturalna ulga w łuszczycy

PSORIADIN CREAM – to maść do pielęgnacji ekstremalnie suchej i zaczerwienionej skóry. Jej producentem jest izraelska firma S.T.Health Line, która na rynku kosmetycznym jest od ponad 20 lat. W swoich dermokosmetykach, zawierają ekstrakty z roślin występujących w regionie Morza Martwego, które znane są ze swoich właściwości leczniczych, przy problemach skórnych.

Rokitnik - skuteczne leczenie łuszczycy

Rokitnik jest rośliną od wieków używaną w medycynie wschodniej, znanej ze swych właściwości łagodzących stany zapalne skóry towarzyszące łuszczycy. Olej z rokitnika może pomaga zredukować objawy egzemy i łuszczycy, wspomaga regenerację naskórka. 

rokitnik, najlepsza maść na łuszczycę skóry
Maść na atopowe zapalenie skóry bez recepty - Magnipsor White

Magnipsor - siła naturalnych składników

Skuteczność i bezpieczeństwo stosowania Magnipsoru potwierdzają badania dermatologiczne. Nie zawiera sztucznych barwników, substancji zapachowych ani hormonalnych. Charakterystyczny zapach i kolor maści to zasługa ichtiolu oraz olejku eterycznego z drzewa herbacianego.

Naturalne leczenie łuszczycy

Zanim zaczniesz leczenie metodami naturalnymi warto porozmawiać o tym z lekarzem prowadzącym, ponieważ niektóre zioła mogą reagować z przyjmowanymi lekami, a to może odbić się na Twoim zdrowiu. Niektóre zioła i środki naturalne nie są wskazane w czasie ciąży i karmienia piersią, a także jeśli cierpisz na cukrzycę, nadciśnienie lub wahania nastroju. 

leczenie łuszczycy

ZAPANUJ NAD ŁUSZCZYCĄ -
8 kroków do sukcesu

Przestrzegaj zdrowej diety, która obejmuje tłuste ryby morskie, warzywa i owoce, oleje, pestki dyni czy orzechy. Spróbuj także przyprawiać potrawy kurkumą. Naturalne właściwości przeciwzapalne tej rośliny są znane z tego, że pomagają w łagodzeniu łuszczycy.

Łuszczyca i geny?

Geny mają kluczowe znaczenie dla zrozumienia, w jaki sposób układ odpornościowy uaktywnia się u osób z łuszczycą i / lub łuszczycowym zapaleniem stawów. Gdy okaże się, że określony gen jest powiązany z chorobą łuszczycową, naukowcy najpierw starają się określić, co gen robi w „normalnych” warunkach…

Call Now Button

RELAX. ENJOY.

keep calm
& write us